fb50

Menu

Pomoc trafiła do pana Mariusza

Dzięki hojności wielu osób dobrej woli i odpowiedzi na naszą akcję zbiórki niezbędnych artykułów, wsparliśmy pana Mariusza Szymczyka z miejscowości Niebo koło Końskich.
Po nieoczekiwanej śmierci żony, Sylwii, pan Mariusz sam wychowuje czwórkę małoletnich dzieci: siedmioletnią Roksanę, pięcioletnią Nikolę, dwuletnią Julię i kilkumiesięcznego Eryka. Z zasiłku wychowawczego wynoszącego niespełna tysiąc złotych musi utrzymać siebie i wspomnianą gromadkę dzieciaków. To trudne. Dlatego też wiele osób organizuje dla tej rodziny pomoc.


W tę akcję włączyło się także nasze stowarzyszenie, organizując zbiórkę odzieży, żywności, artykułów szkolnych, gospodarstwa domowego oraz środków służących do higieny osobistej (oliwki, pampersy, szampony i in.). Dzięki hojności rodziców dzieci uczęszczających do Żłobka i Punktu Przedszkolnego „Kraina Bobasa i Malucha” w Kielcach, pracowników placówki, członków stowarzyszenia i wielu innych zainteresowanych osób udało się nam zebrać niezbędne towary.
Kilka dni temu odwiedziliśmy pana Mariusza i dostarczyliśmy zebrane artykuły. Oprócz gospodarza przywitała nas dwójka najmłodszych dzieci: Eryk i Julia. Ta ostatnia bardzo cieszyła się z przywiezionych zabawek. 

logo krainabobasa